Snel oplaadbare lithiumbatterijen kunnen ‘actieradius-angst’ wegnemen

16 januari 2024 – Lithium-ionbatterijen behoren tot de meest populaire manieren om elektrische voertuigen en smartphones van stroom te voorzien. De batterijen zijn lichtgewicht, betrouwbaar en relatief energiezuinig. Het duurt echter uren om ze op te laden en ze hebben niet de capaciteit om grote stroomstoten op te vangen.
Een team van de Amerikaanse Cornell University heeft een nieuwe lithiumbatterij ontwikkeld die in minder dan vijf minuten kan worden opgeladen – volgens Cornell sneller dan welke batterij dan ook – terwijl de prestaties stabiel blijven tijdens langere laad- en ontlaadcycli. De resultaten van het onderzoek naar de nieuwe batterij werd op 16 januari gepubliceerd in het tijdschrift Joule, onder de titel ‘Fast-charge, long-duration storage in lithium batteries’.
Volgens Cornell zou de nieuwe batterij de vrees van bestuurders kunnen wegnemen die zich zorgen maken dat elektrische voertuigen geen lange afstanden kunnen afleggen zonder tijdrovend opladen.

Meer bij Cornell>