TU Delft onderzoekers ontdekken nieuw ultrasterk materiaal voor microchipsensoren

2 november 2023 – Een materiaal dat niet alleen kan tippen aan de sterkte van diamanten en grafeen, maar ook een rekgrens heeft die 10 keer groter is dan die van Kevlar, bekend van het gebruik in kogelvrije vesten.
Onderzoekers van de TU Delft, onder leiding van universitair docent Richard Norte, hebben een opmerkelijk nieuw materiaal ontdekt dat van grote invloed kan zijn binnen de materiaalkunde: amorf siliciumcarbide (a-SiC). Naast uitzonderlijke sterkte vertoont dit materiaal mechanische eigenschappen die cruciaal zijn voor trillingsisolatie op een microchip. Amorf siliciumcarbide is dan ook uitermate geschikt om ultragevoelige microchipsensoren mee te maken.
Het scala aan potentiële toepassingen is enorm. Van ultragevoelige microchipsensoren en geavanceerde zonnecellen tot baanbrekende technologieën voor ruimteonderzoek en DNA-bepalingen. De voordelen van de sterkte van dit materiaal in combinatie met de schaalbaarheid maken het volgens de TUD veelbelovend.

Meer bij de TUDelft>